A A
Aktuálně
❭ Volná místa - přijmeme ❭ Aktuálně Beseda se záchranáři Doba digitální Atletika Mirovice Fotbalový turnaj OFS Písek Projekt Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny Den dětí - 2., 4. a 5. třída Fotbalový turnaj Exkurze Tábor Drátkování Výsledná listina ZÁPIS 2022/23 JAK PROBÍHAL ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY 2022/23 Turnaj ve florbale pro I. stupeň Výsledky voleb do školské rady - Rodiče Zápis do první třídy 2022 Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích Florbalový turnaj v Čimelicích – 2. stupeň Digitální technologie Majaland Praha Příměstský letní tábor klub Mirotice Materiální sbírka pro Ukrajinu Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu Bruslení na zimním stadionu Písek Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022 HURÁ NA HORY Lyžařský kurz - Zadov 2022 Hudební představení Bruslení 2., 4. a 5. třídy Děti dětem Vánoční hra od sedmáků Děti dětem Minifestival čtení v Městské knihovně v Písku Pozvánka na Den otevřených dveří Projekt #SayHi Laser aréna Projekt "Úsměv do schránky" Záložka do knihy spojuje školy Halloween ve škole Techmania Science Center Hopsárium České Budějovice Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem Výsledky voleb do žákovského parlamentu ZŠ Mikoláše Alše Mirotice pro šk. rok 2021/2022 Běh naděje Zájmové kroužky začínají od 01.10.2021 Záchranná stanice Pernštejni – Leonardo da Vinci Vítání občánků Safari Hluboká u Borovan - výlet 2., 4. a 5. třída Přihlašování do systému Bakaláři Informace k zahájení školního roku 2021/2022 Výlet 1. a 4. třídy Štědronín Exkurze Milevsko Informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků Den dětí - 1. třída Den dětí - 2. stupeň Fotogalerie z vystoupení Štístka a Poupěnky Budu školáčkem Informace k provozu základní školy od 10.5.2021 Výsledná listina ZÁPIS 2021/22 Informace k návratu žáků prvního stupně ZŠ k prezenční výuce Zápis do první třídy - informace pro rodiče Zápis do první třídy UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY, PROVOZ JÍDELNY Projekt - Podpora výuky ZŠ Mirotice III Dětský klub Mirotice Příměstský tábor v Miroticích Příměstské tábory Mirotice Distanční výuka Požární ochrana očima dětí - krajské kolo Podzimní sběrová kampaň Požární ochrana očima dětí Tandemová výuka 1. a 2. třídy Učíme metodou SFUMATO (Splývavé čtení) Dodatek ke školnímu řádu ❭ Pro ostatní školy ❭ Školní časopis ❭ Návrhy rozpočtu ❭ Zvláštní zápis do základní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 ❭ Informace o výsledcích zvláštního zápisu

Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem

V pátek 8. 10. 2021 navštívil naši školu opět cestovatel, fotograf a reportér Tomáš Kubeš. Jeho poutavé vyprávění doplňují vlastní cestovatelské zážitky a zkušenosti, videa, fotografie a rozhovory s tamějšími obyvateli.

 

Žáci prvního stupně si vyslechli zajímavou autentickou přednášku s promítáním o ostrovech země Vanuatu ležící uprostřed Pacifiku. Tato oblast je považována za jedno z nejpřátelštějších míst světa. Setkáme se zde se stále usměvavými obyvateli, průzračným mořem, palmovými háji, lahodnými kokosy i divokými plážemi. Měli jsme možnost zúčastnit se tradičních slavností, setkali jsme se s duchy a zvládli jsme také výstup na magickou a stále činnou sopku Mount Yasur na ostrově Tanna.

 

Rovněž na žáky druhého stupně čekala beseda plná pestrých zážitků a příběhů s tématem Indie z aktuální cesty těsně před covidovými uzavírkami hranic. Seznámili jsme se s neuvěřitelnou směsicí různých kultur a náboženství, viděli jsme barevná sárí, největší velbloudí sraz na světě, bihárské slony, svaté muže Sádhuy, bělostný Taj Mahal, prastaré Varanasí, Jaipur, Kolkatu a další města z pohádek Tisíce a jedné noci. Zjistili jsme též, jak pracují lidští rikšové i jak se žije na uhlí.

 

Všichni si z projekce odnesli nové vědomosti a plno silných dojmů. Děti se aktivně zapojovaly do diskuse mnoha zvídavými dotazy a ocenily především autentičnost celého programu - neopakovatelný tropický ráj plný pohody a klidu i nejzajímavější postřehy ze severní a střední Indie.

 

Ivana RatajováNahoru