Aktuálně

Záložka do knihy spojuje školy

Naše škola se letos opět zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy, letos na téma List za listem – baví mě číst. V průběhu října vyráběli všichni žáci knižní záložky na zadané téma. Využili přitom nejrůznější kreativní techniky (obtisky listů, malbu, kresbu, skládání čajových sáčků - Tea Bag Folding, trhání papíru, výběr citátů atp.). Následně jsme výtvory odeslali přidělené partnerské škole na Slovensko. Tentokrát s námi spolupracovala Základná škola Dolinský potok z Kysuckého Nového Mesta.

Do balíčku jsme kromě vyrobených záložek a dopisu přidali také drobné dárečky, fotografie a školní časopis Kudy z nudy. Od slovenských kamarádů dorazil se záložkami na oplátku také milý dopis, který nás blíže seznámil s městem a školou. Dále nás potěšily přiložené fotografie, rozvrhy hodin, almanach k výročí školy a rovněž školní časopis In-Suľkováčik.

Cílem tohoto projektu je navazování kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářské gramotnosti.  Výměnu záložek školy využívají k navázání spolupráce, kontaktů nebo k seznámení se slovenským jazykem, literaturou, historií, kulturou, regionálními zvyky či životem na Slovensku.

Ivana Ratajová

Nahoru