Záchranná stanice Ikaros

Již tradičně navštívil v září naši školu pan Miroslav Hořák ze záchranné stanice Ikaros. Díky pěknému počasí bylo možné uskutečnit program ve venkovní učebně. Tentokrát bylo povídání zaměřeno na sovy a dravce, o kterých se žáci mnoho dozvěděli a mohli si je samozřejmě prohlédnout velmi zblízka v průběhu programu a také po jeho skončení. Setkali se tak s ptáky, kteří už naši školu v minulých letech navštívili, i s několika novými přírůstky. Prohlédli si např. sovu pálenou, puštíka, sokola, výra velkého nebo sýce. Povídání bylo opět velmi zajímavé a zábavné. Pan Hořák pokládal dětem různé otázky a své vyprávění doplnil mnoha zajímavostmi o ptácích a také svými osobními zážitky. Jsme rádi, že jsme mohli touto cestou záchrannou stanici opět podpořit, zvláště v této nelehké době, kdy se také potýká s řadou komplikací.

Lenka Hrabětová