❭ Volná místa - přijmeme ❭ Aktuálně Beseda se záchranáři Doba digitální Atletika Mirovice Fotbalový turnaj OFS Písek Projekt Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny Den dětí - 2., 4. a 5. třída Fotbalový turnaj Exkurze Tábor Drátkování Výsledná listina ZÁPIS 2022/23 JAK PROBÍHAL ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY 2022/23 Turnaj ve florbale pro I. stupeň Výsledky voleb do školské rady - Rodiče Zápis do první třídy 2022 Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích Florbalový turnaj v Čimelicích – 2. stupeň Digitální technologie Majaland Praha Příměstský letní tábor klub Mirotice Materiální sbírka pro Ukrajinu Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu Bruslení na zimním stadionu Písek Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022 HURÁ NA HORY Lyžařský kurz - Zadov 2022 Hudební představení Bruslení 2., 4. a 5. třídy Děti dětem Vánoční hra od sedmáků Děti dětem Minifestival čtení v Městské knihovně v Písku Pozvánka na Den otevřených dveří Projekt #SayHi Laser aréna Projekt "Úsměv do schránky" Záložka do knihy spojuje školy Halloween ve škole Techmania Science Center Hopsárium České Budějovice Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem Výsledky voleb do žákovského parlamentu ZŠ Mikoláše Alše Mirotice pro šk. rok 2021/2022 Běh naděje Zájmové kroužky začínají od 01.10.2021 Záchranná stanice Pernštejni – Leonardo da Vinci Vítání občánků Safari Hluboká u Borovan - výlet 2., 4. a 5. třída Přihlašování do systému Bakaláři Informace k zahájení školního roku 2021/2022 Výlet 1. a 4. třídy Štědronín Exkurze Milevsko Informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků Den dětí - 1. třída Den dětí - 2. stupeň Fotogalerie z vystoupení Štístka a Poupěnky Budu školáčkem Informace k provozu základní školy od 10.5.2021 Výsledná listina ZÁPIS 2021/22 Informace k návratu žáků prvního stupně ZŠ k prezenční výuce Zápis do první třídy - informace pro rodiče Zápis do první třídy UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY, PROVOZ JÍDELNY Projekt - Podpora výuky ZŠ Mirotice III Dětský klub Mirotice Příměstský tábor v Miroticích Příměstské tábory Mirotice Distanční výuka Požární ochrana očima dětí - krajské kolo Podzimní sběrová kampaň Požární ochrana očima dětí Tandemová výuka 1. a 2. třídy Učíme metodou SFUMATO (Splývavé čtení) Dodatek ke školnímu řádu ❭ Pro ostatní školy ❭ Školní časopis ❭ Návrhy rozpočtu ❭ Zvláštní zápis do základní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 ❭ Informace o výsledcích zvláštního zápisu

Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu

Vážení rodiče, milí žáci, občané,

naše škola byla jako jedna z mnoha dalších oslovena organizací Červený kříž, zda by pomohla uveřejnit vyhlášení "Sbírky zdravotnického materiálu na pomoc Ukrajině". Chtěli bychom tedy informovat o realizaci této sbírky a těm z Vás, kteří by měli zájem přispět, sdělit, jak je možné to udělat.

Sběrným místem zdravotnického materiálu bude naše škola; jeho svoz na pobočku Červeného kříže v Písku se až do odvolání bude uskutečňovat vždy 1x za týden, a to ve čtvrtek (zajistí naše škola nebo Dobrovolní hasiči města Písek) a každý pátek se dále bude svážet ze všech poboček ČR na centrálu do Prahy.

Kde bude v naší škole sběrné místo? Rodiče a žáci, kteří mají přístup do budovy školy mohou vložit zdravotnický materiál do krabice, která bude umístěna v aule školy. Občané, kteří nemají do školy přístup a chtěli by se sbírky také účastnit, mohou vložit zdravotnický materiál do krabice, která bude umístěna v bočním vchodu školy (tam, kde je možno si vyzvedávat obědy).

Čím můžete přispět? Přispět můžete darováním zdravotnického materiálu, jako jsou obvazy, obinadla, elastická obinadla, sterilní čtvercové náplasti, šátky trojcípé, termofólie/izotermické fólie, zaškrcovadla (min. šíře 6 cm), dlahy typu SAM, rukavice vyšetřovací nesterilní (zdravotnické).

Od kdy bude sbírka otevřená? Sbírka bude otevřená od zítra, tedy od středy 2. března 2022.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou do sbírky přispět.

Bruslení na zimním stadionu Písek

Prvním rokem se na naší škole uskutečnil v rámci tělesné výchovy kurz bruslení. Žáci 1. a 3. třídy si tuto sportovní aktivitu užili celkem 7x a to každý čtvrtek od ledna do března. Výcvik probíhal na zimním stadionu v Písku, pod vedením zkušených trenérů. Díky jejich přístupu, trpělivosti a nasazení se všechny děti naučily bruslit či zlepšit své bruslařské dovednosti. Tento sport se dětem velmi líbil a jejich nadšení a radost byla opravdu velká. Byli bychom rádi, kdyby tyto kurzy pokračovaly i v příštích letech, aby děti z naší mirotické školy měly další činnost, která jim přináší radost a umožňuje další rozvoj. Každý pohyb je pro děti velmi důležitý pro jejich celkový vývoj. SPORTU ZDAR!

Mgr. Květa Zbíralová, Mgr. Jitka Průchová

Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022

V pátek 25. 2. 2022 proběhl na naší škole soutěžní projektový den „Olympijské hry“. Žáci 2. stupně byli rozděleni do skupin. Na úvod si každý tým vymyslel název svého fiktivního státu a vyrobil vlajku. Poté se všichni odebrali do školní tělocvičny na připravená stanoviště. Zde je čekalo pět disciplín – skoky na lyžích, biatlon, hokej, curling a boby. V závěru tohoto sportovního dne bylo po sečtení bodů, které jednotlivá družstva v průběhu jednotlivých soutěží nasbírala, vyhlášeno celkové pořadí a každý si odnesl sladkou odměnu. Zároveň byli oceněni i nejúspěšnější biatlonisté a skokani na lyžích.

Medaile si odnesli tito žáci:

Skoky na lyžích

Dívky 6. – 7. tř.:                 1. místo – K. Famfulová