Podzimní sběrová kampaň

Program Recyklohraní vyhlásil na podzim sběrovou kampaň, jejímž cílem je podpořit sběr baterií a vybraných druhů elektrospotřebičů. Žáci tak mohou během října a začátku listopadu odevzdávat tento odpad do nádob umístěných ve vestibulu školy. Nejpozději 15. listopadu bude objednán odvoz naplněných nádob. Škola se tak zapojí do soutěže a může vyhrát poukázky na nákup v řetězci Kaufland.

Do sběrné nádoby na baterie patří: většina typů baterií používaných v domácnosti: (ze svítilen, hraček, elektroniky, ovladačů, hodin, zvonků, přehrávačů, mobilních telefonů apod.).

Do sběrné nádoby na elektroodpad (případně k odevzdání mimo nádobu panu školníkovi) patří: drobná elektrozařízení (rádia, přehrávače, kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky, fény, žehličky, holicí strojky, elektrické ruční nářadí, vysavače, mikrovlnné trouby, toastovače, rychlovarné konvice apod.) nebo větší spotřebiče (pračky, myčky, sušičky, sporáky, kopírky, tiskárny apod.) Všechna zařízení musí být kompletní.

Výše uvedený odpad mohou žáci odevzdávat i mimo sběrové kampaně v průběhu celého školního roku.

Děkujeme všem, kteří se zapojí.

Požární ochrana očima dětí

Již několikátým rokem se žáci naší školy zúčastňují literární a výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“ vyhlašované každoročně Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. Letos se v okresním kole v kategorii ZŠ4 (výtvarné práce) umístily na předních příčkách žákyně 9. třídy. Anna Bubeníková obsadila se svým obrázkem krásné 3. místo a Tereza Válová v této kategorii zvítězila. Jejich práce zároveň postoupily do krajského kola, jehož vyhodnocení by mělo proběhnout koncem září. Dne 9. 9. 2020 proběhlo v Milevsku předání ocenění nejlepších prací. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nejen předání cen, ale také vítězný obrázek.

Děkujeme všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, a Aničce s Terezkou moc gratulujeme a držíme palce, aby i ve vyšších kolech uspěly.

Lucie Cihlářová

Tandemová výuka 1. a 2. třídy

Dva učitelé a dvě třídy na jednom místě rovná se super hodina.

Žáci první třídy společně s druháky plnili úkoly, kde si ověřovali svou čtenářskou dovednost a porozumění textu. Hravou a zábavnou formou doplňovali křížovky, kde nechyběla matematika, český jazyk, ale také všeobecné znalosti z přírodovědy. Luštili rébusy podle náslovných hlásek, řadili a vymýšleli slova nadřazená, počítali příklady, nechybělo pečlivé vybarvování, stříhání a lepení obrázků do správného tvaru puzzlí, který měl určitý význam celé týmové práce. Co prvňáci neznali, to je naučili starší spolužáci. Atmosféra byla velmi vzrušující a plná zážitků pro obě třídy. Na závěr nesměla chybět pochvala a odměna pro každý tým. Jak se vše podařilo, se můžete přesvědčit na našem složeném tablu. Je pěkné sledovat, jak se při tandemové výuce děti nejen hodně naučí, ale získají i nové kamarády.

Už se těšíme na další společnou hodinu

1 2 3 4 5 6