Výsledky voleb do školské rady - Rodiče

Na základě výsledků voleb byli zvoleni dva kandidáti s největším počtem hlasů. Za rodiče jsou členy školské rady Jitka Chlandová a Kateřina Přibylová

Digitální technologie

Jak moc by děti měly ovládat digitální technologie?

V dnešním světě se člověku snadno může zdát, že je té techniky kolem něj už nějak moc. Digitální gramotnost, neboli schopnost člověka orientovat se v digitálních technologiích a umět je používat, je přitom ve většině zaměstnání výhodou, když ne rovnou nutností. A tak se logicky stále víc řeší, jaké dovednosti a znalosti v této oblasti mají žáci mít, když opouštějí základní školu.

Kde se to zastaví, aneb víme, že nic nevíme

Zkuste si vzpomenout, jak svět vypadal třeba před pouhými devíti nebo patnácti lety. Nikdo neposílal tolik e-mailů jako dnes. Nikdo se školou nekomunikoval přes systém Bakaláři. Ani v práci jste tehdy pravděpodobně nepoužívali tolik technologií jako dnes.

Co budou naše děti za patnáct nebo dokonce třicet let potřebovat, si dnes zkrátka nikdo nedokáže představit. Jednu věc ale víme jistě – člověk se bude muset naučit být velmi přizpůsobivý a učenlivý, aby v rychle se měnícím světě obstál.

Mirotická škola je pro zdravou digitalizaci

Technologie jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Krédem mirotické školy je naučit žáky technologie nejen využívat, ale dělat to zdravě a prospěšně.

Stále platí, že děti by si měly dokázat poradit v základních situacích i bez nich a umět se například orientovat bez navigace nebo zvládnout připravit a osít záhon. Zároveň ale musí obstát v moderním světě. Nebudou už totiž například pracovat u pásu, ale budou muset ovládat a spravovat robota, který bude dílky pro montáž vytvářet sám. Aby se uživily, budou se muset naučit prezentovat své výrobky online apod.

Digitální škola hrou

Mirotická škola má připravenou spoustu aktivit, aby své žáky na měnící se požadavky dnešního světa dokázala připravit.

Vytváříme vlastní 3D modely a tiskneme je na naší zbrusu nové 3D tiskárně. Sestavujeme a programujeme vlastní roboty. Pouštíme se do programování hravou formou v blokově orientovaných jazycích bitmapové i vektorové grafiky. Pracujeme také ve sdíleném prostředí na společných projektech v textových, tabulkových a mnohých dalších editorech. Žáci mají možnost využít při vzdělávání licencované programy a při výuce už nějaký čas používáme naše interaktivní tabule. A možná už brzy nakoukneme do tajů 3D reality! To vše za dodržování pravidel kyberbezpečnosti.

Zní vám to trochu jako sci-fi? Zeptejte se svých dětí.

Projekt "Úsměv do schránky"

V rámci projektu „Úsměv do schránky“, do kterého jsme se jako třída zapojili, jsme vytvořili přáníčka pro seniory. Tato přáníčka poputují do domova pro seniory v Blatné, kde udělají radost místním obyvatelům. Děti se do tvorby zapojily s nadšením a dobrou náladou. Jsem moc ráda, že je těší dělat radost jiným.

Mgr. Tereza Žílová Kadlecová

1 2 3 4 5