Záchranná stanice Ikaros

Již tradičně navštívil v září naši školu pan Miroslav Hořák ze záchranné stanice Ikaros. Díky pěknému počasí bylo možné uskutečnit program ve venkovní učebně. Tentokrát bylo povídání zaměřeno na sovy a dravce, o kterých se žáci mnoho dozvěděli a mohli si je samozřejmě prohlédnout velmi zblízka v průběhu programu a také po jeho skončení. Setkali se tak s ptáky, kteří už naši školu v minulých letech navštívili, i s několika novými přírůstky. Prohlédli si např. sovu pálenou, puštíka, sokola, výra velkého nebo sýce. Povídání bylo opět velmi zajímavé a zábavné. Pan Hořák pokládal dětem různé otázky a své vyprávění doplnil mnoha zajímavostmi o ptácích a také svými osobními zážitky. Jsme rádi, že jsme mohli touto cestou záchrannou stanici opět podpořit, zvláště v této nelehké době, kdy se také potýká s řadou komplikací.

Lenka Hrabětová

Výlet do ZOO

V pátek 11. září 2020 se uskutečnil společný výlet prvňáčků a dětí z MŠ do ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Dopravu zajistil pan ředitel historickým autobusem, a tak už samotná cesta byla pro děti neobvyklým zážitkem.

V moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra byl pro děti připraven zábavně naučný program o plazech spojený s ukázkou živých zvířat. Žáci si mohli zvířátka nejen prohlédnout, ale i pohladit.

Navštívili jsme také všechny pavilony a výběhy se zvířaty, ze kterých byly děti nadšené. Na dětském hřišti si žáčci užili provazovou lávku a další zajímavé atrakce.

Výlet jsme si všichni velice užili a odnesli si spoustu nových informací a společných zážitků.

Eva Pivoňková

Požární ochrana očima dětí

Již několikátým rokem se žáci naší školy zúčastňují literární a výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“ vyhlašované každoročně Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. Letos se v okresním kole v kategorii ZŠ4 (výtvarné práce) umístily na předních příčkách žákyně 9. třídy. Anna Bubeníková obsadila se svým obrázkem krásné 3. místo a Tereza Válová v této kategorii zvítězila. Jejich práce zároveň postoupily do krajského kola, jehož vyhodnocení by mělo proběhnout koncem září. Dne 9. 9. 2020 proběhlo v Milevsku předání ocenění nejlepších prací. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nejen předání cen, ale také vítězný obrázek.

Děkujeme všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, a Aničce s Terezkou moc gratulujeme a držíme palce, aby i ve vyšších kolech uspěly.

Lucie Cihlářová