Vítání občánků

Krásné sobotní dopoledne 10. 9. 2022 plné sluníčka bylo předehrou malé slavnosti Vítání občánků, které se odehrálo jako obvykle v prostorách zasedací místnosti obecního úřadu. Slova projevu starostky obce plná lásky, životních moudrostí a zkušeností si jistě přítomní rodiče vzali k srdci.

Tento společenský obřad, při němž je malé dítě slavnostně uvedeno do života obce, přišli podpořit žáci ZŠ a MŠ M. Alše Mirotice svým pásmem recitace básní, zpěvem písní, hrou na flétnu a keyboard.

Děkuji všem dětem za jejich čas a ochotu, kterou věnovaly této milé akci.

Mgr. K. Zbíralová

Nové ceny stravného od 01.11.2022

Vážení strávníci, vzhledem k rostoucím cenám potravin a surovin pro školní kuchyni jsme museli přistoupit ke zvýšení ceny za obědy a svačiny ve všech stravovacích kategoriích s platností od 01.11.2022. Nezapomeňte si prosím upravit strop Vašich inkas nejlépe do 20.10.2022 Podrobný ceník naleznete ZDE

Beseda se záchranáři

Ve středu 22. 6. přijeli k nám do školy členové záchranné zdravotnické služby. Dětem z prvního stupně ukázali, jak je vybavená sanitka a co vše je zapotřebí k záchraně lidského života. Žáci se tak seznámili například s přenosem raněného, připomněli si zásady první pomoci a zopakovali telefonní čísla integrovaného záchranného systému.

Dětem se povídání se záchranáři velmi líbilo a bylo také přínosem v období před letními prázdninami.

1 2 3 4 5