A A
Aktuálně
❭ Volná místa - přijmeme ❭ Aktuálně Beseda se záchranáři Doba digitální Atletika Mirovice Fotbalový turnaj OFS Písek Projekt Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny Den dětí - 2., 4. a 5. třída Fotbalový turnaj Exkurze Tábor Drátkování Výsledná listina ZÁPIS 2022/23 JAK PROBÍHAL ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY 2022/23 Turnaj ve florbale pro I. stupeň Výsledky voleb do školské rady - Rodiče Zápis do první třídy 2022 Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích Florbalový turnaj v Čimelicích – 2. stupeň Digitální technologie Majaland Praha Příměstský letní tábor klub Mirotice Materiální sbírka pro Ukrajinu Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu Bruslení na zimním stadionu Písek Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022 HURÁ NA HORY Lyžařský kurz - Zadov 2022 Hudební představení Bruslení 2., 4. a 5. třídy Děti dětem Vánoční hra od sedmáků Děti dětem Minifestival čtení v Městské knihovně v Písku Pozvánka na Den otevřených dveří Projekt #SayHi Laser aréna Projekt "Úsměv do schránky" Záložka do knihy spojuje školy Halloween ve škole Techmania Science Center Hopsárium České Budějovice Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem Výsledky voleb do žákovského parlamentu ZŠ Mikoláše Alše Mirotice pro šk. rok 2021/2022 Běh naděje Zájmové kroužky začínají od 01.10.2021 Záchranná stanice Pernštejni – Leonardo da Vinci Vítání občánků Safari Hluboká u Borovan - výlet 2., 4. a 5. třída Přihlašování do systému Bakaláři Informace k zahájení školního roku 2021/2022 Výlet 1. a 4. třídy Štědronín Exkurze Milevsko Informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků Den dětí - 1. třída Den dětí - 2. stupeň Fotogalerie z vystoupení Štístka a Poupěnky Budu školáčkem Informace k provozu základní školy od 10.5.2021 Výsledná listina ZÁPIS 2021/22 Informace k návratu žáků prvního stupně ZŠ k prezenční výuce Zápis do první třídy - informace pro rodiče Zápis do první třídy UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY, PROVOZ JÍDELNY Projekt - Podpora výuky ZŠ Mirotice III Dětský klub Mirotice Příměstský tábor v Miroticích Příměstské tábory Mirotice Distanční výuka Požární ochrana očima dětí - krajské kolo Podzimní sběrová kampaň Požární ochrana očima dětí Tandemová výuka 1. a 2. třídy Učíme metodou SFUMATO (Splývavé čtení) Dodatek ke školnímu řádu ❭ Pro ostatní školy ❭ Školní časopis ❭ Návrhy rozpočtu ❭ Zvláštní zápis do základní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 ❭ Informace o výsledcích zvláštního zápisu

Fotbalový turnaj OFS Písek

Dne 16. června se naši starší žáci zúčastnili 1. ročníku fotbalového turnaje OFS Písek. Hrálo se na přírodní trávě v areálu píseckého FC na polovinu fotbalového hřiště. Naši žáci se v místní konkurenci neztratili. Postupně porazili v poměru 4:1 ZŠ Chyšky, prohráli po boji s píseckou ZŠ Jana Husa 1:2 a remizovali se základní školou TGM z Písku 0:0. Tyto výsledky stačily bohužel jenom na nepostupové třetí místo ve skupině. V zápasech o umístění už naši chlapci dominovali a porazili ZŠ Albrechtice nad Vltavou 5:0 a ZŠ Sepekov 4:0. Obsadili tak konečné 5. místo. Tímto bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za reprezentaci naší školy.

 

Jakub Havel

      

Projekt

Žáci 8. třídy se zúčastnili závěrečné prezentace III. etapy projektu Příběhy našich sousedů na Písecku, na kterém se téměř půl roku také sami podíleli. 15. června dopoledne proběhla generální zkouška za účasti žáků zúčastněných škol, kteří tak tvořili potřebnou kulisu. Posléze odpoledne pokračoval hlavní program za účasti široké veřejnosti. A v čem projekt Příběhy našich sousedů vlastně spočívá?  

 

Příběhy našich sousedů je projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Žáci měli za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument.

 

Naši osmáci pod vedením pana učitele Jakuba Havla vytvořili dva týmy, z nichž první tým tvořili Radka Kožená, Julie Králová, Ondřej Toman a Štěpán Vaňáč, kteří oslovili ke spolupráci dlouholetou členku místního Sokola, paní Jindřišku Kuželovou. Druhý tým, který se skládal z Lenky Kunešové, Šimona Rejlka, Tomáše Pšeničného a Adama Vály, si domluvil spolupráci s dlouholetou členkou mirotické základní školy, paní Blaženou Dvořákovou z Ostrovce. S tvorbou reportáží a s prací s pamětnicemi žákům pomáhala koordinátorka projektu paní Lenka Grzyb z organizace Post Bellum.

 

Žáci se za dobu svého snažení naučili mnoha novým věcem, jak technického, tak společenského rázu, které v budoucnu jistě prakticky využijí. Touto cestou bych chtěl všem zúčastněným poděkovat.

 

Jakub Havel

                

Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny

Základní škola Mikoláše Alše a Mateřská škola Mirotice, okres Písek, vyhlašuje zvláštní termín zápisu pro děti a žáky z Ukrajiny v termínu od 01.06. do 15.07.2022. Příjem žádostí o přijetí osobně v kanceláři školy Po - Pá 08.00 - 14.00 hod.

 

Zadost_o_prijeti_ditete_ZS_cesko-ukrajinsky-1.pdf

Zadost-o-odklad-psd_CZ_UKR.pdf


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 
Nahoru