A A
Aktuálně
❭ Volná místa - přijmeme ❭ Aktuálně Beseda se záchranáři Doba digitální Atletika Mirovice Fotbalový turnaj OFS Písek Projekt Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny Den dětí - 2., 4. a 5. třída Fotbalový turnaj Exkurze Tábor Drátkování Výsledná listina ZÁPIS 2022/23 JAK PROBÍHAL ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY 2022/23 Turnaj ve florbale pro I. stupeň Výsledky voleb do školské rady - Rodiče Zápis do první třídy 2022 Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích Florbalový turnaj v Čimelicích – 2. stupeň Digitální technologie Majaland Praha Příměstský letní tábor klub Mirotice Materiální sbírka pro Ukrajinu Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu Bruslení na zimním stadionu Písek Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022 HURÁ NA HORY Lyžařský kurz - Zadov 2022 Hudební představení Bruslení 2., 4. a 5. třídy Děti dětem Vánoční hra od sedmáků Děti dětem Minifestival čtení v Městské knihovně v Písku Pozvánka na Den otevřených dveří Projekt #SayHi Laser aréna Projekt "Úsměv do schránky" Záložka do knihy spojuje školy Halloween ve škole Techmania Science Center Hopsárium České Budějovice Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem Výsledky voleb do žákovského parlamentu ZŠ Mikoláše Alše Mirotice pro šk. rok 2021/2022 Běh naděje Zájmové kroužky začínají od 01.10.2021 Záchranná stanice Pernštejni – Leonardo da Vinci Vítání občánků Safari Hluboká u Borovan - výlet 2., 4. a 5. třída Přihlašování do systému Bakaláři Informace k zahájení školního roku 2021/2022 Výlet 1. a 4. třídy Štědronín Exkurze Milevsko Informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků Den dětí - 1. třída Den dětí - 2. stupeň Fotogalerie z vystoupení Štístka a Poupěnky Budu školáčkem Informace k provozu základní školy od 10.5.2021 Výsledná listina ZÁPIS 2021/22 Informace k návratu žáků prvního stupně ZŠ k prezenční výuce Zápis do první třídy - informace pro rodiče Zápis do první třídy UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY, PROVOZ JÍDELNY Projekt - Podpora výuky ZŠ Mirotice III Dětský klub Mirotice Příměstský tábor v Miroticích Příměstské tábory Mirotice Distanční výuka Požární ochrana očima dětí - krajské kolo Podzimní sběrová kampaň Požární ochrana očima dětí Tandemová výuka 1. a 2. třídy Učíme metodou SFUMATO (Splývavé čtení) Dodatek ke školnímu řádu ❭ Pro ostatní školy ❭ Školní časopis ❭ Návrhy rozpočtu ❭ Zvláštní zápis do základní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 ❭ Informace o výsledcích zvláštního zápisu

Projekt #SayHi

V pátek 19. 11. 2021 proběhl na naší škole hudebně taneční projekt #SayHi. Jedná se o 2. ročník mezinárodního projektu, kterého se účastní 10 zemí napříč Evropou. Cílem této akce je podpora přátelství, neboť přátelství i tanec lidi spojuje.

 

V předchozích dvou týdnech žáci trénovali taneční choreografii na píseň „Buď sám sebou“ od Bena & Matea. Školou v těchto dnech prakticky neustále zněla chytlavá melodie. Text písně je rovněž velmi motivující a jistě povzbudí v náročných chvílích.

 

Na páteční dopoledne bylo naplánováno velké finále, kdy se všichni shromáždili v tělocvičně a společně zatančili.

 

Organizátorem projektu je Rádio Junior a díky naší hojné účasti se s námi v odpoledních hodinách telefonicky spojil moderátor Michal Zelenka, a žáci tak měli možnost být v živém vysílání tohoto rádia, kde byli hosty právě zpěváci Ben & Mateo. Děti s nadšením uvítaly příležitost položit jim pár zvídavých otázek a popovídat si s nimi.

 

Žáci 1. – 9. třídy se do letošního ročníku projektu zapojili s nadšením a opravdu rádi podpořili dobrou věc. Navíc si také užívali společné tréninky, v kterých mnozí dále pokračovali individuálně doma. Jednalo se o skvělé propojení myšlenky a pohybu a my jsme šli do této akce naplno. Všem tanečníkům velice děkujeme.

 

Mgr. Ivana Ratajová

 

Jak se žákům taneček vydařil, můžete zhlédnout ve videu na následujících odkazech.

https://www.youtube.com/watch?v=W4W3zZIpHC8

https://junior.rozhlas.cz/do-finale-sayhi-se-zapojily-cele-skoly-ben-a-mateo-tancovali-primo-ve-studiu-8623024?fbclid=IwAR27eghV20Ju2Me7sHqgYLyZ7QkyalnmreiYtm3z1F5RvT4waclNWdCZ88kNahoru