Mikuláš ve škole

Ve čtvrtek 5. prosince navštívil žáky naší školy Mikuláš, dva andělé a skupinka čertů. Jako každý rok se této role ujali naši deváťáci. Nejprve potěšili nejmenší děti ve školce, kterým rozdali mikulášské balíčky a poslechli si jejich krásné básničky a písničky. Poté se vydali zpět do školy. V každé třídě děti pochválili i pokárali za případné hříchy a rozdělili mezi ně drobné dárky – bonbóny, buráky a také samozřejmě trochu uhlí. Většina žáků si připravila nějakou písničku nebo básničku. Zvláště děti na 1. stupni se na Mikuláše pěkně připravili a společně krásně zpívali a recitovali. Od rána bylo ve třídách cítit napětí a očekávání. Celé mikulášské dopoledne bylo pro většinu dětí přípravou na večerní nadílku u nich doma.

Mgr. Lenka Hrabětová