❭ Volná místa - přijmeme ❭ Aktuálně Beseda se záchranáři Doba digitální Atletika Mirovice Fotbalový turnaj OFS Písek Projekt Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny Den dětí - 2., 4. a 5. třída Fotbalový turnaj Exkurze Tábor Drátkování Výsledná listina ZÁPIS 2022/23 JAK PROBÍHAL ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY 2022/23 Turnaj ve florbale pro I. stupeň Výsledky voleb do školské rady - Rodiče Zápis do první třídy 2022 Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích Florbalový turnaj v Čimelicích – 2. stupeň Digitální technologie Majaland Praha Příměstský letní tábor klub Mirotice Materiální sbírka pro Ukrajinu Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu Bruslení na zimním stadionu Písek Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022 HURÁ NA HORY Lyžařský kurz - Zadov 2022 Hudební představení Bruslení 2., 4. a 5. třídy Děti dětem Vánoční hra od sedmáků Děti dětem Minifestival čtení v Městské knihovně v Písku Pozvánka na Den otevřených dveří Projekt #SayHi Laser aréna Projekt "Úsměv do schránky" Záložka do knihy spojuje školy Halloween ve škole Techmania Science Center Hopsárium České Budějovice Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem Výsledky voleb do žákovského parlamentu ZŠ Mikoláše Alše Mirotice pro šk. rok 2021/2022 Běh naděje Zájmové kroužky začínají od 01.10.2021 Záchranná stanice Pernštejni – Leonardo da Vinci Vítání občánků Safari Hluboká u Borovan - výlet 2., 4. a 5. třída Přihlašování do systému Bakaláři Informace k zahájení školního roku 2021/2022 Výlet 1. a 4. třídy Štědronín Exkurze Milevsko Informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků Den dětí - 1. třída Den dětí - 2. stupeň Fotogalerie z vystoupení Štístka a Poupěnky Budu školáčkem Informace k provozu základní školy od 10.5.2021 Výsledná listina ZÁPIS 2021/22 Informace k návratu žáků prvního stupně ZŠ k prezenční výuce Zápis do první třídy - informace pro rodiče Zápis do první třídy UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY, PROVOZ JÍDELNY Projekt - Podpora výuky ZŠ Mirotice III Dětský klub Mirotice Příměstský tábor v Miroticích Příměstské tábory Mirotice Distanční výuka Požární ochrana očima dětí - krajské kolo Podzimní sběrová kampaň Požární ochrana očima dětí Tandemová výuka 1. a 2. třídy Učíme metodou SFUMATO (Splývavé čtení) Dodatek ke školnímu řádu ❭ Pro ostatní školy ❭ Školní časopis ❭ Návrhy rozpočtu ❭ Zvláštní zápis do základní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 ❭ Informace o výsledcích zvláštního zápisu

Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích

V noci z pátku 8. 4. na sobotu 9. 4. 2022 u nás ve škole proběhl projekt „Noc s Andersenem“, který se koná každoročně na podporu dětského čtenářství u příležitosti narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Akce se oficiálně konala 2. 4., tedy v den, kdy byl vyhlášen Mezinárodní den dětské knihy, u nás proběhla o týden později. Hlavním tématem letos byli Harry Potter, Josef Lada, Jiří Trnka a Jan Amos Komenský.

Všichni žáci, kteří měli zájem se této magické noci zúčastnit, obdrželi v průběhu týdne soví poštou dopis s důležitými informacemi. V pátek v 17:30 jsme se sešli v aule školy, kde byli nejprve zvoleni prefekti jednotlivých kolejí a k nim přiřazeni ostatní žáci. Poté nás všechny přivítal Evus Brumbál a následně Moudrý klobouk rozdělil nejmladší žáčky k prefektům. Skupiny si vymyslely název své nové koleje a vyrazili na 1. lekci létání. Každá skupina obdržela koště a v čele s prefektem ulovila zlatonku. V průběhu plnění úkolů na připravených stanovištích tvořil každý tým vlastní časopis.

Stanoviště byla opravdu různorodá, a tak si každý mohl přijít na své. Žáci například vyráběli kouzelnické hůlky a vymýšleli nová zaklínadla u pana Ollivandera, psali příběhy a interview u Rity Holoubkové a u Děravého kotle míchali podle receptu lektvar tajemného leprikóna a vymýšleli zároveň i své vlastní magické nápoje. V knihovně Madam Pinceové dle nápovědy vyhledávali knihy a psali životopisy, v Redakci Denního věštce zase tvořili titulní stránky svého časopisu a erb koleje. V komnatě zapomnění poté vymýšleli svá nová kouzelnická jména a četli úryvky knih. Při studiu uměleckých mudlů si starší žáci poslechli píseň o Jiřím Trnkovi a luštili tematickou křížovku, zatímco ti mladší zhlédli pohádku o Kocouru Mikešovi a odpovídali na zadané otázky k videu.

Za absolvování každého stanoviště obdrželi žáci část šifry. Na Příčné a Obrtlé ulici poté hledali nápovědy k jejímu rozluštění. Za výsledné heslo získali Mikolášův plánek, který je v závěru zavedl k pokladu ukrytému v Tajemné komnatě.

Když už se děti pomalu ukládaly ke spánku, roznesla se po škole zpráva, že se kdesi ukrývá trol. Ti nejstatečnější se ho vydali hledat. Jakmile se ostatní dozvěděli, že trol rozdává bonbóny, sebrali odvahu téměř všichni. A tak se školou ještě chvíli ozýval pískot a jekot.

Následně už se žáci skutečně odebrali do svých tříd a uložili se do pelíšků. Tuto noc plnou magie a kouzel jsme zakončili snídaní a poté už všichni odcházeli domů. Trochu unavení, ale spokojení a plní zajímavých zážitků.

Lucie Cihlářová, Ivana Ratajová