Lyžařský kurz – Zadov 2020

Ve dnech 5. – 10. 1. 2020 absolvovali žáci naší školy lyžařský výcvikový kurz na Zadově. Kurz je určen prioritně pro žáky 7. třídy, ale doplňují je i žáci tříd osmé a deváté. První okamžiky na lyžích byly pro někoho kritické, jelikož někteří žáci nikdy nelyžovali. Nakonec se ale všem z nich podařilo sjezdovku zvládnout. V rámci odpočinkového dne jsme navštívili cukrárnu Ella, kde jsme se odměnili a odreagovali. Večer se poté zdatnější lyžaři vydali na noční lyžování na sjezdovce v areálu Kobyla. Všichni, kteří lyžování ovládali, měli možnost naučit se doplňkově jízdu na snowbladech a na snowboardu. Velké poděkování patří naší skvělé kuchařce Renatě Růžičkové za úžasné dobroty, které nám celý týden připravovala.

L. Cihlářová, I. Ratajová, J. Hřebejková

Lyžařský výcvik 2020 očima žáků

Se školou jsme jeli na lyžařský výcvik. Jeli jsme v termínu od 5. do 10. ledna. V neděli 5. ledna jsme se všichni sešli před naší školou. Cesta tam byla docela dobrá. Už cestou bylo vidět trochu sněhu. Když jsme tam přijeli, ubytovali jsme se na chatě. Byly tam moc hezké pokoje. Další den už jsme měli vynikající snídani od skvělé kuchařky Renči. Byly také dobré obědy a večeře. V pondělí jsme šli lyžovat vedle chaty na sjezdovku U Hořejšů. Sněhu bylo ze začátku docela dost. Dny se pomalu zkracovaly a sněhu ubývalo víc a víc. Ve středu jsme šli na noční lyžování na Zadov na Kobylu. Také jsme ve středu byli v cukrárně. Na lyžáku to bylo super, bylo tam spousta srandy a zábavy. Moc se nám tam líbilo.

Simona Texlerová, 7. třída

Dne 5. 1. 2020 jsme jeli na hory na Zadov. Bylo tam málo sněhu. Moc jsem si to tam užila. Chodila jsem lyžovat. Moc dobře tam vařili. Chodili jsme na noční lyžování na Kobylu a to mě hodně bavilo. Byl to super lyžák. Hráli jsme také různé společenské hry. Vrátili jsme se 10. 1. 2020, ale klidně bych si ty hory prodloužila.

Lucie Sládková, 7. třída

Dne 5. 1. 2020 pro nás začal povinný lyžařský výcvik. Bohužel nás sedmáků bylo málo, a tak nás doplňovali ostatní žáci. Byli jsme ubytováni v chatě Granit, která byla poblíž sjezdovky U Hořejšů. Sjezdovku jsme využívali s ostatními žáky z jiných škol do úterý 7. 1., kdy jsme začali jezdit na Zadov. Sněhu bylo dost do čtvrtka, než začal tát, ale na Zadově jsme si ještě užili poslední lyžování. Kromě lyžování jsme provozovali i jiné aktivity. Prší, Dobble, hra Uno a Monopoly patřily mezi hry, které se často hrály. Nesmím zapomenout na kuchyni paní kuchařky Růžičkové, která vařila výtečně. A tak dne 10. 1. skončil lyžařský výcvik, ze kterého jsme si já i moji spolužáci odnesli mnoho zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

Josef Slabý, 7. třída

Lyžařský výcvikový kurz byl fajn. Sice nebylo moc sněhu, ale moc jsme si to užili. Zábava byla každou chvíli, buď jsme tančili a zpívali s paní kuchařkou, nebo jsme hráli společenské hry.

Jan Domín, 8. třída

Lyžařský výcvik 2020 byl nejlepší. Bylo sice málo sněhu, ale stejně jsme si to moc užili. Na pokoji byl nepořádek, ale byla strašně velká sranda. Měli jsme krásné počasí, ale ve středu pršelo. Jel bych tam společně s kamarády i příští rok.

Josef Vaňáč, 8. třída

Tento rok jsem se jako obvykle zúčastnila lyžařského výcviku s naší školou na šumavském Zadově. Jako vždycky bylo nejlepší jídlo od naší úžasné kuchařky Renátky. Také jsem si odvezla spoustu zážitků jak z chaty, tak ze svahu. Lyžování nestálo za moc, ale lidmi a zábavou se všechno vykompenzovalo. I když to byl můj poslední lyžák, tak na něj můžu vzpomínat jenom v dobrém.

Denisa Řeřábková, 9. třída