Domov pro seniory Světlo v Drhovli

Milé děti, milí žáci,

blíží se advent, předvánoční čas a období, na které se každý z nás těší. Čekají nás vánoční přípravy a přemýšlíme, jak bychom udělali svým blízkým radost. Dychtivě očekáváme příchod Ježíška a těšíme na čas strávený se svojí rodinou a lidmi, které máme rádi.

Advent je také obdobím dobročinnosti, kdy si lidé pomáhají a dělají dobré skutky. Pojďme se také zapojit a udělat něco pro potěšení druhých – zvlášť v tomto pro všechny tak náročném období, kdy by k sobě lidé měli být o to milejší a ohleduplnější, bychom neměli zapomínat na ty, kteří se mohou cítit osaměle a Vánoce pro ně nejsou tak radostným obdobím, jak je vnímáme my.

Někteří z vás, žáků naší školy, navštěvovali s paní učitelkou každým rokem okolo 5. prosince Domov pro seniory Světlo v Drhovli, aby potěšili tamější dědečky a babičky zazpíváním vánočních koled, podarovali je drobnou mikulášskou nadílkou a vytvořili milou předvánoční náladu. Protože není tento rok takový jako ty předcházející, a návštěva domovů pro seniory není možná, napadlo nás na tuto tradici navázat trošku jinak.

A popřát seniorům šťastné a veselé Vánoce může každý z vás!

Jak to udělat? Zúčastnit se může opravdu každý a fantazii se meze nekladou! Vlastnoručně vytvořený dárek vždy potěší! Vyrob vánoční přání nebo ozdobu - pokud tě bude tvoření bavit, vytvoř obojíJ

1. Vyrob vánoční přáníčko - Vlastnoručně vyrobené vánoční přání udělá každému velkou radost! Můžeš stříhat, vybarvovat, lepit či skládat – buď jakkoli kreativní! Nezapomeň připojit své jméno a napiš, do jaké třídy chodíš.
  2. Vyrob vánoční ozdobu – i tady je celá řada možností, jak to můžeš udělat. Můžeš péct, tvarovat z moduritu, háčkovat, skládat, lepit, používat přírodní materiál – nebo cokoli jiného. Nezapomeň na ozdobu upevnit poutko, aby se nechala zavěsit.

Co udělat s hotovými výrobky? Od pondělí 30. 11. do středy 16. 12. budou ve vestibulu školy pod schodištěm umístěny 2 krabice pro shromažďování vašich výtvorů. Jedna bude na vánoční přáníčka, druhá na ozdoby – krabice budou nadepsané a také označené obrázky, aby i prvňáčci poznali, kam co patříJ. Tam můžeš své výrobky vkládat.

Jak se k seniorům vaše dárečky dostanou? Nashromážděná přání a ozdoby předáme před Štědrým dnem seniorům z Domova pro seniory Světlo v Drhovli. Věříme, že jim vaše přáníčka udělají velkou radost a vánoční ozdoby rozzáří třeba vánoční stromek.

A doufáme, že tvoření udělá radost také tobě a užiješ si při něm spoustu zábavy a příjemných chvil.

Děkujeme, že se připojíš!