A A
Aktuálně
❭ Volná místa - přijmeme ❭ Aktuálně Beseda se záchranáři Doba digitální Atletika Mirovice Fotbalový turnaj OFS Písek Projekt Zápis pro děti a žáky z Ukrajiny Den dětí - 2., 4. a 5. třída Fotbalový turnaj Exkurze Tábor Drátkování Výsledná listina ZÁPIS 2022/23 JAK PROBÍHAL ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY 2022/23 Turnaj ve florbale pro I. stupeň Výsledky voleb do školské rady - Rodiče Zápis do první třídy 2022 Magická noc s Andersenem ve Škole čar a kouzel v Miroticích Florbalový turnaj v Čimelicích – 2. stupeň Digitální technologie Majaland Praha Příměstský letní tábor klub Mirotice Materiální sbírka pro Ukrajinu Pomoc Ukrajině - sbírka zdravotnického materiálu Bruslení na zimním stadionu Písek Zimní olympijské hry ZŠ Mirotice 2022 HURÁ NA HORY Lyžařský kurz - Zadov 2022 Hudební představení Bruslení 2., 4. a 5. třídy Děti dětem Vánoční hra od sedmáků Děti dětem Minifestival čtení v Městské knihovně v Písku Pozvánka na Den otevřených dveří Projekt #SayHi Laser aréna Projekt "Úsměv do schránky" Záložka do knihy spojuje školy Halloween ve škole Techmania Science Center Hopsárium České Budějovice Zeměpisná beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem Výsledky voleb do žákovského parlamentu ZŠ Mikoláše Alše Mirotice pro šk. rok 2021/2022 Běh naděje Zájmové kroužky začínají od 01.10.2021 Záchranná stanice Pernštejni – Leonardo da Vinci Vítání občánků Safari Hluboká u Borovan - výlet 2., 4. a 5. třída Přihlašování do systému Bakaláři Informace k zahájení školního roku 2021/2022 Výlet 1. a 4. třídy Štědronín Exkurze Milevsko Informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků Den dětí - 1. třída Den dětí - 2. stupeň Fotogalerie z vystoupení Štístka a Poupěnky Budu školáčkem Informace k provozu základní školy od 10.5.2021 Výsledná listina ZÁPIS 2021/22 Informace k návratu žáků prvního stupně ZŠ k prezenční výuce Zápis do první třídy - informace pro rodiče Zápis do první třídy UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY, PROVOZ JÍDELNY Projekt - Podpora výuky ZŠ Mirotice III Dětský klub Mirotice Příměstský tábor v Miroticích Příměstské tábory Mirotice Distanční výuka Požární ochrana očima dětí - krajské kolo Podzimní sběrová kampaň Požární ochrana očima dětí Tandemová výuka 1. a 2. třídy Učíme metodou SFUMATO (Splývavé čtení) Dodatek ke školnímu řádu ❭ Pro ostatní školy ❭ Školní časopis ❭ Návrhy rozpočtu ❭ Zvláštní zápis do základní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 ❭ Informace o výsledcích zvláštního zápisu

Digitální technologie

Jak moc by děti měly ovládat digitální technologie?

V dnešním světě se člověku snadno může zdát, že je té techniky kolem něj už nějak moc. Digitální gramotnost, neboli schopnost člověka orientovat se v digitálních technologiích a umět je používat, je přitom ve většině zaměstnání výhodou, když ne rovnou nutností. A tak se logicky stále víc řeší, jaké dovednosti a znalosti v této oblasti mají žáci mít, když opouštějí základní školu.

 

Kde se to zastaví, aneb víme, že nic nevíme

Zkuste si vzpomenout, jak svět vypadal třeba před pouhými devíti nebo patnácti lety. Nikdo neposílal tolik e-mailů jako dnes. Nikdo se školou nekomunikoval přes systém Bakaláři. Ani v práci jste tehdy pravděpodobně nepoužívali tolik technologií jako dnes.

Co budou naše děti za patnáct nebo dokonce třicet let potřebovat, si dnes zkrátka nikdo nedokáže představit. Jednu věc ale víme jistě – člověk se bude muset naučit být velmi přizpůsobivý a učenlivý, aby v rychle se měnícím světě obstál.

 

Mirotická škola je pro zdravou digitalizaci

Technologie jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Krédem mirotické školy je naučit žáky technologie nejen využívat, ale dělat to zdravě a prospěšně.

Stále platí, že děti by si měly dokázat poradit v základních situacích i bez nich a umět se například orientovat bez navigace nebo zvládnout připravit a osít záhon. Zároveň ale musí obstát v moderním světě. Nebudou už totiž například pracovat u pásu, ale budou muset ovládat a spravovat robota, který bude dílky pro montáž vytvářet sám. Aby se uživily, budou se muset naučit prezentovat své výrobky online apod.

 

Digitální škola hrou

Mirotická škola má připravenou spoustu aktivit, aby své žáky na měnící se požadavky dnešního světa dokázala připravit.

Vytváříme vlastní 3D modely a tiskneme je na naší zbrusu nové 3D tiskárně. Sestavujeme a programujeme vlastní roboty. Pouštíme se do programování hravou formou v blokově orientovaných jazycích bitmapové i vektorové grafiky. Pracujeme také ve sdíleném prostředí na společných projektech v textových, tabulkových a mnohých dalších editorech. Žáci mají možnost využít při vzdělávání licencované programy a při výuce už nějaký čas používáme naše interaktivní tabule. A možná už brzy nakoukneme do tajů 3D reality! To vše za dodržování pravidel kyberbezpečnosti.

 

Zní vám to trochu jako sci-fi? Zeptejte se svých dětí.Nahoru