Učební materiály DUM

VY_32_INOVACE_102
Anotace: pracovní list - všestranný jazykový rozbor úryvku pohádky Jak Jaromil k štěstí přišel
Autor: Mgr. Lenka Beranová Vloženo:
VY_32_INOVACE_ 103
pracovní list - všestranný jazykový rozbor úryvku pověsti
VY_32_INOVACE_98
Anotace: Předmětem materiálu je rozbor dvou vět jednoduchých, které žáci nejprve sami sestaví. Následně určují základní a rozvíjející větné členy.
VY_32_INOVACE_100
Anotace: Materiál je určen pro práci s textem Erbenovy balady Štědrý den. Obsahuje otázky a cvičení zaměřené na práci s významovou a jazykovou stránkou textu
VY_32_INOVACE_101
Anotace: Materiál slouží k výkladu a procvičování tvarů a užití zájmena jenž. Žáci doplňují do vět správné tvary zájmena jenž podle rodu a pádu nebo ho nahrazují zájmenem který.
VY_32_INOVACE_99
Anotace: Úkoly na procvičení psaní vlastních jmen.
VY_32_INOVACE_104
Anotace: pracovní list - rozvíjející větné členy - procvičování
VY_32_INOVACE_ 105
Anotace: pracovní list - jazykové prostředky vypravování - slovesa, přirovnání, přímá řeč