Výstava Vzdělání a řemeslo

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 navštívila 7., 8. a 9. třída tradiční výstavu Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích. Prohlédli jsme si největší přehlídku středních škol a učilišť v jižních Čechách. Žáci získali informace o školách a jejich studijních oborech, ať už ze získaných brožur a letáků nebo přímo od přítomných starších studentů. Letošní ročník byl obzvlášť nabitý, žáci vyplňovali nejen cvičné testy, ale mohli si vyzkoušet různé interaktivní předměty a studijní pomůcky, například jízdu na koňském trenažéru, výrobu šperků ze skla, rybářský prut propojený s obrazovkou, také kadeřnické či masérské služby, soutěže o ceny a mnoho dalšího. Součástí atraktivního doprovodného programu byly zároveň kulinářské ochutnávky, přehlídky studentských prací a výrobků i barmanská, módní a kadeřnická show. Žáci si exkurzi užili a především nasbírali potřebnou inspiraci pro volbu svého budoucího studia a povolání.

Mgr. Ivana Ratajová