Aktuálně
Aktuálně Slavnostní rozloučení žáků 9. třídy ZŠ Mikoláše Alše Mirotice Školní výlet čtvrté a třetí třídy Exkurze Praha – Muzeum Karla Zemana a Poslanecká sněmovna Den dětí Atletika I. stupeň – Čimelice 30. 5. 2019 Fotbalový turnaj O Pohár starostky města Mirotice – 16. 5. 2019 Hokejbal proti drogám – krajské kolo v Blatné (3. 5. 2019) Jarní program pro seniory z Drhovle Beseda - respektování Planetárium České Budějovice Pohádková kovárna Selibov Ředitelské volno Výsledková listina zápisu do první třídy šk. rok 2019/2020 Aprílový den Projektový den „Letem světem s Albatrosem“ Poděkování HURÁ NA HORY Lyžařský kurz – Zadov 2019 Zápis do první třídy Florbal I. stupeň – Čimelice (21. 2. 2019) Poděkování za finanční příspěvek Nevšední hodina Tv Poděkování Vybíjená – 1. stupeň Florbal Čimelice Blatná - výstava stavebnice Merkur Vánoční Praha Poděkování všem rodičům, kteří přispěli na akci Ježíškova vnoučata Ve škole a školce se objevili andělé, čerti a Mikuláš Čertíci v Drhovli Projekt Záložka do knihy spojuje školy Čertovský turnaj Zpívání u stromečku Marek Šindelka Projekt ježíškova vnoučata JUMP PARK PRAHA Projektový den – Výročí vzniku republiky Zájezd do Ikea Memoriál Bedřicha Šupčíka Beseda s cestovatelem Básničky žáků 2. třídy Výlet 2. a 3. třídy Zájmové kroužky Ukázka dravců Běh naděje Vítání občánků Poděkování ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA Co se dělo ve škole o prázdninách Pro ostatní školy Školní časopis Návrhy rozpočtu Volná místa - přijmeme

Výlet 2. a 3. třídy

Dne 27.9. se 2. a 3. třída zúčastnila výletu do Kovářova, kde jsme navštívili areál Zeměráj. Nejprve se nás ujala paní průvodkyně, která děti seznámila s organizací celého dne. Potom jsme se nasvačili a děti se rozdělily do dvou skupin. Věra a Jana coby obyvatelky středověké vesnice vyprávěly dětem o životě lidí v této době. Prohlédli jsme si jejich obydlí, viděli jsme pec, kde pekli chleba, zahrádku s bylinkami, hrnce a hrnčířský kruh a také tkalcovský stroj a s tím spojenou ukázku tkaní.

Největší zážitek měly děti ze stezky "bosou nohou". Některým dětem se to tak zalíbilo,že si ji prošly několikrát. Zahanbit se nenechaly ani paní učitelky a trasu prošly také. V celém areálu bylo dostatek her a zábavy, děti si také nakoupily suvenýry a dobroty. Sluníčko a dobrá nálada nás provázely po celý den. Do Mirotic jsme se vrátili kolem 14.00, všem se moc líbilo a slíbili jsme si, že se do Zeměráje ještě někdy podíváme.

Výběr z našich fotogalerií...

Nahoru