Ve škole a školce se objevili andělé, čerti a Mikuláš

5. prosince slaví svátek Jitka a to znamená jediné – přijdou čerti. Nejprve Mikuláš pouze s anděly navštívil sovičky – nejmenší děti ze školky. Tam šikovné děti zazpívaly veselou písničku o Eskymácích za doprovodu paní učitelek a kytary. Ve dvou dalších třídách mateřské školy (liščatech a tygřících) už děti překonaly strach a vpustily do tříd i čerty. Děti společně zpívaly a některé i samy recitovaly. Po rozdělení dárečků následovalo společné focení.

Po návštěvě školky přišla na řadu škola plná hříšníků. Nejprve prvňáčci. Za svou dosavadní snahu a píli byly děti obdarovány prvními psacími pery. Následovaly další třídy, kde se vždy našel nějaký zlobivý žáček či žačka, který musel zpívat nebo recitovat, aby jej neodnesli čerti do pekla. Z rozhovoru s čerty bylo zjištěno, jak některé těší dětský pláč, který si mohli od mladších hříšníků opravdu několikrát vyslechnout. Od každé třídy si Mikuláš, andělé a čerti nakonec poslechli alespoň jednu písničku (donutit 8. třídu zpívat byl výkon, ale nakonec se povedlo) a v 6. třídě se dokonce tančilo.

Vykonání spravedlnosti bylo učiněno zadost a každý nakonec odcházel s malou nadílkou a s úsměvem.

Anna Větrovská, 9. třída