Aktuálně
Aktuálně Slavnostní rozloučení žáků 9. třídy ZŠ Mikoláše Alše Mirotice Školní výlet čtvrté a třetí třídy Exkurze Praha – Muzeum Karla Zemana a Poslanecká sněmovna Den dětí Atletika I. stupeň – Čimelice 30. 5. 2019 Fotbalový turnaj O Pohár starostky města Mirotice – 16. 5. 2019 Hokejbal proti drogám – krajské kolo v Blatné (3. 5. 2019) Jarní program pro seniory z Drhovle Beseda - respektování Planetárium České Budějovice Pohádková kovárna Selibov Ředitelské volno Výsledková listina zápisu do první třídy šk. rok 2019/2020 Aprílový den Projektový den „Letem světem s Albatrosem“ Poděkování HURÁ NA HORY Lyžařský kurz – Zadov 2019 Zápis do první třídy Florbal I. stupeň – Čimelice (21. 2. 2019) Poděkování za finanční příspěvek Nevšední hodina Tv Poděkování Vybíjená – 1. stupeň Florbal Čimelice Blatná - výstava stavebnice Merkur Vánoční Praha Poděkování všem rodičům, kteří přispěli na akci Ježíškova vnoučata Ve škole a školce se objevili andělé, čerti a Mikuláš Čertíci v Drhovli Projekt Záložka do knihy spojuje školy Čertovský turnaj Zpívání u stromečku Marek Šindelka Projekt ježíškova vnoučata JUMP PARK PRAHA Projektový den – Výročí vzniku republiky Zájezd do Ikea Memoriál Bedřicha Šupčíka Beseda s cestovatelem Básničky žáků 2. třídy Výlet 2. a 3. třídy Zájmové kroužky Ukázka dravců Běh naděje Vítání občánků Poděkování ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA Co se dělo ve škole o prázdninách Pro ostatní školy Školní časopis Návrhy rozpočtu Volná místa - přijmeme

Ve škole a školce se objevili andělé, čerti a Mikuláš

5. prosince slaví svátek Jitka a to znamená jediné – přijdou čerti. Nejprve Mikuláš pouze s anděly navštívil sovičky – nejmenší děti ze školky. Tam šikovné děti zazpívaly veselou písničku o Eskymácích za doprovodu paní učitelek a kytary. Ve dvou dalších třídách mateřské školy (liščatech a tygřících) už děti překonaly strach a vpustily do tříd i čerty. Děti společně zpívaly a některé i samy recitovaly. Po rozdělení dárečků následovalo společné focení.

Po návštěvě školky přišla na řadu škola plná hříšníků. Nejprve prvňáčci. Za svou dosavadní snahu a píli byly děti obdarovány prvními psacími pery. Následovaly další třídy, kde se vždy našel nějaký zlobivý žáček či žačka, který musel zpívat nebo recitovat, aby jej neodnesli čerti do pekla. Z rozhovoru s čerty bylo zjištěno, jak některé těší dětský pláč, který si mohli od mladších hříšníků opravdu několikrát vyslechnout. Od každé třídy si Mikuláš, andělé a čerti nakonec poslechli alespoň jednu písničku (donutit 8. třídu zpívat byl výkon, ale nakonec se povedlo) a v 6. třídě se dokonce tančilo.

Vykonání spravedlnosti bylo učiněno zadost a každý nakonec odcházel s malou nadílkou a s úsměvem.

                                                                                           Anna Větrovská, 9. třída

Výběr z našich fotogalerií...

Nahoru