Vánoční Praha

V úterý 18. 12. 2018 navštívili žáci 2. stupně svátečně vyzdobené Staroměstské a Václavské náměstí, kde si mohli prohlédnout vánoční stromek, Staroměstskou radnici a adventní trhy. Poté se zúčastnili exkurze v Muzeu hlavního města Prahy. Pro žáky 6. a 7. třídy byl připraven tematický program "Pražské pověsti". Formou loutkového divadla a zajímavého povídání se seznámili s pěti pověstmi z různých částí Prahy. Žáky 8. a 9. třídy čekal program nazvaný "Štědrý den našich prababiček". Zde si prohlédli tradiční české vánoční dekorace, dozvěděli se, jak slavili vánoční svátky naši předci a měli možnost vyrobit si vlastní ozdoby na stromeček. Následně si prošli celou expozici muzea a každý si z exkurze odnesl nové zajímavé poznatky. Zpříjemnili jsme si tak čekání na Ježíška. Přejeme všem krásné, pohodové Vánoce a mnoho štěstí a zdraví v novém roce.