Retro párty

Ve středu 27. 11. 2019 se uskutečnila v tělocvičně naší školy k příležitosti oslavy 30. výročí sametové revoluce výstava nejrůznějších předmětů z 80. a 90. let minulého století. Žáci měli možnost prohlédnout si např. kuchyňské náčiní, domácí potřeby, elektroniku, oblečení, knihy či hračky a sportovní vybavení. Využití některých záludných předmětů mohli hádat v připraveném kvízu. Většina dětí i učitelů přišla také tematicky ustrojena. Součástí programu byly rovněž různé soutěže – čára o „céčka“, tanec se špagetou a limbo. Celá „párty“ byla doprovázena dobovými hudebními hity. Následně každá třída zhlédla dokument o listopadových událostech roku 1989. Prostřednictvím tohoto „retro dne“ si žáci odnesli nejen spoustu céček, ale i množství nových poznatků, informací a zážitků. Věříme, že se akce vydařila a všichni si ji náležitě užili.

Následující den přišly děti oblečeny v českých národních barvách a vytvořily na nádvoří školy živou vlajku. Foto si můžete prohlédnout níže.

Velice děkujeme žákům, jejich rodičům, prarodičům a všem, kteří se aktivně zapojili do příprav, ať už zapůjčením vlastních dobových předmětů nebo retro outfitem.

Ivana Ratajová, Lucie Cihlářová