Projektový den - Halloween

V pátek 1. listopadu proběhl na naší škole již poněkolikáté projektový den zvaný „Halloween“. Tento svátek není u nás ještě přímo zakořeněný, přitom se však těší velké oblibě, zvláště u žáků naší školy, kteří se na něj každoročně těší a chystají si vypěstované či zakoupené dýně, které vydlabávají a vyřezávají do nejrůznějších strašidelných grimas a výrazů. I letos tomu bylo nejinak. Žáci se tento den neučili. Kromě toho, že vydlabávali dýně, které se jim, jak můžete vidět, velmi zdařily, vyráběli také výzdobu a různé tematické dekorace, kterými poté vyzdobili svoji třídu. Ti nejmenší přišli do školy ve strašidelných maskách a převlecích – od čarodějnic, přes duchy a strašidla, až po upíry. Mimo jiné si žáčci ve třídách připravili společně také drobné občerstvení, ti starší navštívili také školní cvičnou kuchyňku, kde se pustili i do pečení. Tento den byl završen večerním lampionovým průvodem, který pořádalo SDH Mirotice. Účast byla početná. Dospělí i děti mohli přijít v převlecích, přinést si lampion se svíčkou a společně se vydali na průvod Miroticemi. Děti sem mohly přinést své dýně, které vydlabaly přes den ve škole, a byly drobně odměněny.

Mgr. Martina Nosková