Memoriál Bedřicha Šupčíka

Dne 24. 10. 2018 se v Mirovicích uskutečnil již XVI. ročník memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu. Bedřich Šupčík jako první občan Československa získal zlatou medaili na VIII. olympijských hrách v Paříži v roce 1924 za šplh na laně bez přírazu do výšky 8 m v čase 7,2 s. Soutěž v Mirovicích byla rozdělena do 4 kategorií podle věku a pohlaví. V první kategorii soutěžili žáci 2. a 3. ročníku. Naši školu reprezentovali Šolcová Gabriela, Čižinský Petr, Olšbaurová Anna, Famfulová Kristýna a Vlach Karel. Přes enormní úsilí všech zúčastněných jsme se na stupně vítězů v této kategorii neprobojovali. Následující kategorie zahrnovala žáky 4. a 5. třídy, kde nás reprezentovali Kroupová Tereza, Valtr Radek, Chylíková Kateřina a Vála Adam. V této kategorii jsme se již prosadili více. Konkrétně Adam Vála skončil 3. ve šplhu na tyči. Naší nejúspěšnější kategorií byla kategorie 6. a 7. tříd, a to zejména díky Maxmiliánu Danihelovi a Kristýně Hrachové. Max obsadil 2. místo ve šplhu na tyči a 3. místo ve šplhu na laně. Kristýna byla 3. mezi dívkami. Dále se závodu zúčastnili Sládková Lucie a Bakus Martin. V nejstarší kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovali chlapci Hrabačka Ondřej a Vanc Daniel, který vybojoval 2. místo ve šplhu na laně. Závěrem mi nezbývá než pogratulovat našim úspěšným „šplhounům“ a poděkovat všem zúčastněným za maximální výkon a vzornou reprezentaci naší školy.

Jakub Havel