Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský kurz – Zadov 2018

Ve dnech 11. – 16. 2. 2018 absolvovali žáci naší školy lyžařský výcvikový kurz na Zadově. Kurz je určen prioritně pro žáky 7. třídy, ale doplňují je i žáci tříd osmé a deváté. Tentokrát se nám sešlo více lyžařů než začátečníků, a proto hned první den všichni zvládli sjezdovku bez větších obtíží. Odpočinkový den jsme letos pojali opravdu odpočinkově. Dopoledne jsme strávili na chatě hraním společenských her, odpoledne nás potom čekal bowling a večer se zdatnější lyžaři vydali na noční lyžování na sjezdovce v areálu Kobyla. Všichni, kteří lyžování ovládali, měli možnost naučit se doplňkově jízdu na snowbladech a na snowboardu. Velké poděkování patří Miroslavu Zahrádkovi, který se staral o naše snowboardové začátečníky i pokročilé, a také našemu skvělému kuchaři Michaelu Královi za kompletní servis v oblasti stravování.

Lucie Cihlářová, Johana Hřebejková

Hodnocení lyžařského výcviku - žáci 7. třídy

Adéla Veselá: Na lyžařském výcviku se mi líbilo, protože jsem si to tam hodně užila jak na lyžích, tak s kamarádkami. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že tekla málo voda. Určitě bych tam jela znovu. Ale mrzí mne, že ten týden utekl jako voda a ze všeho zůstanou jenom vzpomínky.

Eliška Žabková: Na horách to bylo super, dokonce lepší než ve škole. Myslela jsem si, že si tam zlomím nohu a málem se povedlo J. Nespalo se tam dobře, ale zábavy bylo dost. Jídlo bylo dobré, ale moc jsem toho nesnědla. Chtěla bych tam znovu, ale pochybuji, že tam pojedu příští rok LJ.

Jan Texler: Na horách jsme byli od 11. do 16. 2. 2018. V neděli jsme vyrazili na Zadov. Bylo to tam super. Jezdili jsme vedle chaty, kde byla sjezdovka. Na večerním lyžování jsme byli vedle chaty a poté jsme šli na Zadov – Kobyla ve středu a ve čtvrtek. Bylo to tam fajn.

Adam Matuška: Nemám slov. Toto byl můj první lyžák a krásně jsem si ho užil. Většinu dne jsme byli na svahu nebo na chatě, ale bylo to fajn. I rozcvička byla dobrá, protože v pondělí ráno byl v 7:30 nástup a tak cca 400 m jsme běželi a na konci nás čekala rozcvička. Takto to bylo 1. den a ostatní dny to každý odbýval. Ve středu jsme šli ve 13:30 na bowling a samozřejmě si dát pizzu. Jediné neštěstí bylo, že když jsme poslední den odjížděli, tak začal tát všechen sníh.

Monika Zemanová: Dne 11. 2. žáci 2. stupně včetně nás sedmáků jeli na lyžařský výcvik. Všichni jsme se moc těšili na hry, srandu, lyžování, ale vůbec jsme nechtěli jet tak „dlouho“. Po hodině cesty jsme byli na místě a mohli jsme se ubytovat do svých pokojů. Pokoje byly velmi pěkné a útulné. Jídlo bylo také dobré, takže jsme se dost najedli. Lyžování, u toho ani nemám slov, protože bylo dokonalé. A nakonec bych asi jen dodala, že jsem moc ráda, že jsem byla součástí lyžáku a že jsem si z hor odvezla spoustu zážitků.

Martin Pšeničný: Dne 11. 2. až 16. 2. 2018 jsme byli na lyžařském kurzu. Bydleli jsme v malé chatě u sjezdovky. Každý den jsme chodili lyžovat. Dvakrát jsme byli i na Kobyle. Moc jsme si to užili.