Aktuálně Slavnostní rozloučení žáků 9. třídy ZŠ Mikoláše Alše Mirotice Školní výlet čtvrté a třetí třídy Exkurze Praha – Muzeum Karla Zemana a Poslanecká sněmovna Den dětí Atletika I. stupeň – Čimelice 30. 5. 2019 Fotbalový turnaj O Pohár starostky města Mirotice – 16. 5. 2019 Hokejbal proti drogám – krajské kolo v Blatné (3. 5. 2019) Jarní program pro seniory z Drhovle Beseda - respektování Planetárium České Budějovice Pohádková kovárna Selibov Ředitelské volno Výsledková listina zápisu do první třídy šk. rok 2019/2020 Aprílový den Projektový den „Letem světem s Albatrosem“ Poděkování HURÁ NA HORY Lyžařský kurz – Zadov 2019 Zápis do první třídy Florbal I. stupeň – Čimelice (21. 2. 2019) Poděkování za finanční příspěvek Nevšední hodina Tv Poděkování Vybíjená – 1. stupeň Florbal Čimelice Blatná - výstava stavebnice Merkur Vánoční Praha Poděkování všem rodičům, kteří přispěli na akci Ježíškova vnoučata Ve škole a školce se objevili andělé, čerti a Mikuláš Čertíci v Drhovli Projekt Záložka do knihy spojuje školy Čertovský turnaj Zpívání u stromečku Marek Šindelka Projekt ježíškova vnoučata JUMP PARK PRAHA Projektový den – Výročí vzniku republiky Zájezd do Ikea Memoriál Bedřicha Šupčíka Beseda s cestovatelem Básničky žáků 2. třídy Výlet 2. a 3. třídy Zájmové kroužky Ukázka dravců Běh naděje Vítání občánků Poděkování ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA Co se dělo ve škole o prázdninách Pro ostatní školy Školní časopis Návrhy rozpočtu Volná místa - přijmeme

Lyžařský kurz – Zadov 2019

Ve dnech 17. – 22. 2. 2019 absolvovali žáci naší školy lyžařský výcvikový kurz na Zadově. Kurz je určen prioritně pro žáky 7. třídy, ale doplňují je i žáci tříd osmé a deváté. První okamžiky na lyžích byly pro někoho kritické, jelikož někteří žáci nikdy nelyžovali. Nakonec se ale většině z nich podařilo s většími či menšími úspěchy sjezdovku zvládnout. V rámci odpočinkového dne jsme navštívili horskou službu Zadov, kde jsme se dozvěděli, co vše práce horské služby obnáší. Během přednášky jsme si mohli také prohlédnout zajímavé pomůcky, které pracovníci horské služby k výkonu svého povolání využívají. Večer se poté zdatnější lyžaři vydali na noční lyžování na sjezdovce v areálu Kobyla. Všichni, kteří lyžování ovládali, měli možnost naučit se doplňkově jízdu na snowbladech a na snowboardu. Velké poděkování patří naší skvělé kuchařce Renatě Růžičkové za kompletní servis v oblasti stravování.

Johana Hřebejková, Lucie Cihlářová, Ivana Ratajová

Hodnocení lyžařského výcviku

žáci 7. třídy

Marek Maršík: Dne sedmnáctého února jsme se vydali na lyžařský výcvik. Když jsme dorazili na místo, byli jsme překvapeni, kolik sněhu tam bylo. Hned druhý den jsme absolvovali rozcvičku výběhem z chaty po velmi kluzkém povrchu do kopce nad chatou. Naše stravování bylo úžasné. Paní Renata Růžičková vařila perfektně. Byla za to od nás odměněna diplomem a kuchyňskou zástěrou. Zalyžovali jsme si dobře, přímo výborně. Čtyřikrát jsme byli na nočním lyžování a moc jsme si ho užili. Některým žákům skočila do lyžařského výcviku i jiná aktivita, a to soutěž v hraní na hudební nástroje ve Strakonicích, kde se jim podařilo postoupit do dalšího kola této soutěže. Ponocování bylo na denním pořádku. Byl to prostě vydařený lyžařský výcvik.

Kristýna Jestřábová: Na horách se mi hrozně moc líbilo. Největší zázrak asi je, že jsem se naučila jezdit na lyžích. Nejlepší ale byla paní kuchařka, se kterou byla sranda a dobře vařila. Úžasné bylo i slunečné počasí, které ale poslední den zmizelo a začalo pršet.

Anna Bubeníková: Hory byly úžasné. Měli jsme dobrý kolektiv a jídlo bylo lepší než v pětihvězdičkovém hotelu. Lyžovali jsme skoro každý den a jednou jsem byla i na bowlingu. Noční lyžování bylo ale nejlepší.

Martin Bakus: Hory byly výborné. Bylo tam dobré jídlo, spali jsme v chatce a já jsem se klouzal po břiše. Byla to bomba. Lyžoval jsem a zjistil jsem, že mi to jde lépe pozadu.

Petra Voldánová: Bylo to úžasné, hlavně to jídlo. Hráli jsme různé hry a ráno jsme měli rozcvičky, abychom se protáhli a nic nás nebolelo. Nejlepší bylo noční lyžování na Zadově. Moc se mi líbilo.

8. třída

Denisa Řeřábková: Letošní hory byly úplně super. Užila jsem si je daleko víc než loni. Velmi mi pomohl čerstvý horský vzduch na uvolnění a uklidnění. Lyžování sice za moc nestálo, protože denní teploty byly opravdu vysoké, ale „nočko“ jsem si užila maximálně. Na chatě nejlepší učitelský sbor, úžasná kuchařka a skvělý kroužek lidí a kamarádů. Zážitků bylo nespočet a srandy ještě víc. Jmenovitě bych chtěla poděkovat hlavně Renče (kuchařce) za nejlepší jídlo na světě, lidem ze třídy i ostatním za hromadu „storek“ a legrace a v neposlední řadě hlavně paní učitelkám Ratajové, Cihlářové a Hřebejkové za zorganizování nejlepšího lyžařského kurzu na světě. Všem moc děkuju a příští rok se budu těšit na další. J