Aktuálně Slavnostní rozloučení žáků 9. třídy ZŠ Mikoláše Alše Mirotice Školní výlet čtvrté a třetí třídy Exkurze Praha – Muzeum Karla Zemana a Poslanecká sněmovna Den dětí Atletika I. stupeň – Čimelice 30. 5. 2019 Fotbalový turnaj O Pohár starostky města Mirotice – 16. 5. 2019 Hokejbal proti drogám – krajské kolo v Blatné (3. 5. 2019) Jarní program pro seniory z Drhovle Beseda - respektování Planetárium České Budějovice Pohádková kovárna Selibov Ředitelské volno Výsledková listina zápisu do první třídy šk. rok 2019/2020 Aprílový den Projektový den „Letem světem s Albatrosem“ Poděkování HURÁ NA HORY Lyžařský kurz – Zadov 2019 Zápis do první třídy Florbal I. stupeň – Čimelice (21. 2. 2019) Poděkování za finanční příspěvek Nevšední hodina Tv Poděkování Vybíjená – 1. stupeň Florbal Čimelice Blatná - výstava stavebnice Merkur Vánoční Praha Poděkování všem rodičům, kteří přispěli na akci Ježíškova vnoučata Ve škole a školce se objevili andělé, čerti a Mikuláš Čertíci v Drhovli Projekt Záložka do knihy spojuje školy Čertovský turnaj Zpívání u stromečku Marek Šindelka Projekt ježíškova vnoučata JUMP PARK PRAHA Projektový den – Výročí vzniku republiky Zájezd do Ikea Memoriál Bedřicha Šupčíka Beseda s cestovatelem Básničky žáků 2. třídy Výlet 2. a 3. třídy Zájmové kroužky Ukázka dravců Běh naděje Vítání občánků Poděkování ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA Co se dělo ve škole o prázdninách Pro ostatní školy Školní časopis Návrhy rozpočtu Volná místa - přijmeme

Fotbalový turnaj O Pohár starostky města Mirotice – 16. 5. 2019

V polovině května se uskutečnil na našem hřišti na „Bahnici“ již tradiční fotbalový turnaj pro děti z okolních základních škol. Turnaje se zúčastnily týmy Čimelic, Mirovic, Chraštic a samozřejmě domácích. Turnaj byl rozdělen do třech kategorií: I. kategorii tvořili žáci 1. až 3. tříd, II. kategorii pak žáci 4. až 6. tříd a poslední III. kategorii žáci 7. až 9. tříd. Všechny kategorie byly smíšené. Okolní školy přivezly všechny kategorie s výjimkou ZŠ z Chraštic. Ti se nezúčastnili nejstarší kategorie, ve které tak byla obsazena pouze tři místa. Celkem se turnaje zúčastnilo jedenáct družstev.

Tento rok se květnové počasí teplotně příliš nevydařilo a ani turnajový den nebyl výjimkou. Počáteční sychravo a nízká teplota příliš nelákaly k venkovnímu sportování, přesto se počasí v průběhu přeci jenom částečně umoudřilo, přestalo pršet a mohli jsme být svědky kvalitní fotbalové podívané od všech zúčastněných. A jak si vedli naši?

V nejmladší kategorii přes počáteční vysokou porážku od Chraštic zmobilizovali naši nejmenší své síly a zbývající dvě utkání vyhráli a obsadili krásné druhé místo za vítěznými Chrašticemi. V prostřední kategorii skončili naši chlapci taktéž na druhém místě, kdy nestačili pouze na suverénní Mirovice. Nejstarší kategorie nám přinesla nejvíce radosti, kdy po dvou těsných výhrách 1:0 zvítězil právě domácí mančaft před chlapci z Čimelic. Všem zúčastněným touto cestou děkuji za reprezentaci školy a výborné sportovní výkony.

Závěrem bych chtěl taktéž poděkovat dorostencům místního Sokola za rozhodcování, panu Vařenkovi za spoluorganizaci a v neposlední řadě městu Mirotice v čele s paní starostkou za vstřícnost, ochotu a hodnotné ceny.

Jakub Havel