Florbalový turnaj

Ve čtvrtek 14. 12. se žáci Základní školy Mikoláše Alše zúčastnili v Čimelicích florbalového turnaje O pohár starosty obce Mirovice. Do Čimelic se vypravilo 31 žáků, kteří reprezentovali školu ve třech kategoriích – dívky 6. – 9. třídy, mladší chlapci 6. – 7. třídy a starší chlapci 8. – 9. třídy. Jeden zápas trval 12 minut a hrálo se v počtu 5 + 1. Kromě Mirotic se zúčastnili také Mirovice, Chraštice a Čimelice. Starší žáci Mirotic hráli první zápas s Čimelicemi nerozhodně 1:1. Dále šly na řadu mirotické dívky a ty porazily Čimelice 2:0. Mladší družstvo chlapců si zahrálo pouze dvakrát, neboť Chraštice v této kategorii neměly zastoupení. Poté hráli znovu starší žáci proti Mirovicím a opět úspěšně 2:0. Mladší žáci prohráli s Čimelicemi 2:3. Později vybojovala děvčata s Chrašticemi výhru 4:3. Starší žáci porazili Chraštice 2:0. Mladší žáci vyhráli 2:0 proti Mirovicím. Poslední zápas děvčat proti Mirovicím dopadl výborně 3:0. Starší žáci se umístili celkově na pěkném 2. místě, mladší žáci se rovněž umístili na 2. místě a děvčata se zaslouženě radovala z krásného 1. místa, což byl splněný sen. Všichni si sportovní den užili, dali do soubojů maximum a vzájemně se podporovali. Všem sportovcům děkujeme za skvělé výkony i reprezentaci školy a gratulujeme k úspěšnému umístění.

Anna Větrovská a Jakub Casanova (8. třída)

29. 12. 2017