Den Země a Modrý den

Den Země se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující na dopady ničení životního prostředí. V této souvislosti se v pátek 20. 4. 2018 uskutečnil na naší škole symbolický Modrý den. Proč modrý? Modrá je barva planety Země, která je domovem lidstva. Žáci i učitelé soutěžili v tom, kdo si na sebe vezme nejvíce modrého oblečení a doplňků. Na 1. stupni zvítězila 4. třída, na 2. stupni s převahou vyhrála 8. třída. Všichni žáci si zasloužili odměnu. Pro zvídavé žáky byly také připraveny přírodovědné soutěžní otázky. Z odevzdaných odpovědí byla vylosována Kristýna Kučerová z 1. třídy, na 2. stupni získala výhru Karolína Šípová z 6. třídy. Výhercům blahopřejeme! Všem děkujeme za projevenou aktivitu a účast. Ekologie a životní prostředí nám není lhostejné.

Mgr. Ivana Ratajová