Beseda s profesionálním hudebníkem

V pátek 22. 11. zažila více než stovka našich žáků vítané zpestření výuky. Do naší školy zavítal pan Pavel Hrabě, hudebník, absolvent plzeňské konzervatoře. Ve svém hodinovém programu seznámil žáky 1. a 2. stupně s několika zajímavými hudebními nástroji, se zákulisím koncertního vystupování, tvorby zvuků i hudebního nahrávání. Ve své nástrojové výbavě má mimo jiné svůj oblíbený tenorsaxofon, theremin, jediný bezdotykový nástroj, dále potom dechový syntezátor Akai Ewi 400 a Korg kaossilator, který má obrovskou databázi zvuků. Pro první stupeň byl program obohacený o lidové a dětské písně upravené do žánru soulu, které si děti společně zazpívaly.

Mgr. Květa Zbíralová