Běh naděje

V pátek 27. 9. 2019 se uskutečnil tradiční Běh naděje, kterého se zúčastnily všechny třídy ZŠ včetně dětí z Mateřské školky. Jedná se o sportovně společenskou akci založenou na běhu, pochodu, jízdě na kole, kolečkových bruslích, atd. Její pořádání není omezeno teritoriálně, věkově, ani fyzickou výkonností. Zdůrazňuje význam prevence nejen onemocnění rakovinou, ale i jiných civilizačních chorob. Běh naděje má tedy velký význam i v oblasti osvěty v péči o zdraví a zdravý životní styl s cílem předcházet civilizačním chorobám pravidelným pohybem a cílenou péčí o své zdraví, včetně pravidelných preventivních prohlídek u lékaře. Běhy se konají v období od dubna do listopadu. Pravidelný pohyb, stejně jako solidarita s nemocnými a podpora výzkumu rakoviny, představují novou šanci pro život, novou NADĚJI. Běh naděje se inspiroval úspěšnou mezinárodní akcí „Běh Terryho Foxe“, který probíhal v ČR 15 let (1993 až 2007) a navázal na spolupráci s jejími bývalými organizátory. Děkujeme všem zúčastněným běžcům a žákům 9. třídy, kteří nám pomohli s organizací soutěže.

Ivana Ratajová, Jakub Havel