Výlet 2. a 3. třídy

Dne 27.9. se 2. a 3. třída zúčastnila výletu do Kovářova, kde jsme navštívili areál Zeměráj. Nejprve se nás ujala paní průvodkyně, která děti seznámila s organizací celého dne. Potom jsme se nasvačili a děti se rozdělily do dvou skupin. Věra a Jana coby obyvatelky středověké vesnice vyprávěly dětem o životě lidí v této době. Prohlédli jsme si jejich obydlí, viděli jsme pec, kde pekli chleba, zahrádku s bylinkami, hrnce a hrnčířský kruh a také tkalcovský stroj a s tím spojenou ukázku tkaní.

Největší zážitek měly děti ze stezky "bosou nohou". Některým dětem se to tak zalíbilo,že si ji prošly několikrát. Zahanbit se nenechaly ani paní učitelky a trasu prošly také. V celém areálu bylo dostatek her a zábavy, děti si také nakoupily suvenýry a dobroty. Sluníčko a dobrá nálada nás provázely po celý den. Do Mirotic jsme se vrátili kolem 14.00, všem se moc líbilo a slíbili jsme si, že se do Zeměráje ještě někdy podíváme.